Parohia nostră are un nou membru: Andrei-Matias Chebac

Viața parohiei Februarie 15, 2013

Sâmbătă, 09 februarie 2013, în familia Chebac din Movileni a fost bucurie mare: primul copil al lor a fost încreştinat, devenind astfel membru al Bisericii lui Hristos.

Părinţii, Andrei-Ionuţ şi Mihaela, au hotărât ca la botez să pună pruncului numele de Andrei-Matias.

Naşii care au încreştinat copilaşul sunt tot din Movileni: Codrin-Constantin şi Petronela Grigoriu.

La botez au mai participat şi bunicii Adrian şi Lăcrămioara Chebac, dar şi stră-bunicii Petru şi Anica Chebac.

Părintele paroh a oferit la final noului botezat o icoană cu Maica Domnului - ocrotitoarea familiei şi a copiilor, rugând pe cei de faţă să îl crească pe Andrei-Matias în credinţa creştin-ortodoxă, pentru a face cinste familiei, satului şi parohiei noastre.

Dumnezeu să dăruiască noului botezat viaţă îndelungată, cu multe împliniri, sănătate şi bucurii duhovniceşti alături de naşii, părinţii şi bunicii lui!

Cu binecuvântări,