Şi-au numărat anii la biserică!

Viața parohiei Ianuarie 24, 2013

În ultima perioadă credincioşii noştri au fost încurajaţi să-şi sărbătorească evenimentele importante din viaţa lor şi la biserică.

Aşa se face că recent am aniversat doi tineri din parohia noastră: Răzvan-Ionuţ Constantin şi Laurenţiu-George Chebac, care au împlinid 14, respectiv 13 ani.

Doi copiii cuminţi, harnici şi cu rezultate frumoase la învăţătură, care s-au dovedit a fi şi buni creştini, ajutând după puterea şi priceperea lor Sfânta Biserică.

În cuvântul său, părintele paroh a precizat că "nu este nimic mai înălţător, în astfel de momente, decât să aduci laudă şi mulţumire lui Dumnezeu pentru toate câte ne-a oferit în această viaţă."

Dumnezeu să-i bincevinteze pe cei doi tineri şi să fie exemple şi pentru ceilalţi credincioşi!

Pr. Cătălin Bărbosu

Duminică, 27 ianuarie 2013, de la ora 16.00 - slujba Paraclisul Maicii Domnului, pe care IPS Parinte Teofan - Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei îl va oficia în parohia noastră!

Vă aşteptăm!