Mulţumim lui Dumnezeu pentru toate! La mulţi şi binecuvântaţi ani!

Viața parohiei Ianuarie 1, 2013

Cu ajutorul lui Dumnezeu am încheiat încă un an cu împliniri, bucurii, dar şi cu momente de cumpănă. Totuşi, Dumnezeu ne-a ajutat să trecem peste toate.

Faptul că suntem sănătoşi, că-i putem vedea pe cei dragi, că putem munci reprezintă binecuvântările Lui ce au fost revărsate asupra noastră.

Acum, la cumpăna dintre ani, se cuvine să mulţumim lui Dumnezeu pentru tot ceea ce a fost în anul 2012 şi să-L rugăm ca anul 2013 să fie unul cel puţin la fel de bun.

Este al şaselea an consecutiv de când ne vedem în noaptea de revelion pentru slujba de Tedeum (de mulţumire) şi sperăm să fim împreună încă mult timp.

Dumnezeu să ne dăruiască tuturor un an mai bun cu sănătate, realizări şi bucurii duhovniceşti!

La mulţi ani!

Vă îndemnăm sa vizionaţi şi concertul de Crăciun susţinut de corul parohiei noastre.

Filmarea este disponibilă în secţiunea Video a site-ului nostru

sau la adresa http://youtu.be/PxNS-u1K49k