Sfântul Andrei iubeşte copiii

Viața parohiei Decembrie 1, 2012

Sărbătoarea Sfântului Andrei este de anul acesta sărbătoare naţională, adică zi în care nu se lucrează. Acest lucru a reprezentat un motiv în plus ca, la biserică, credincioşii să vină în număr mai mare.

Printre ei s-au aflat şi copii cu numele de Andrei sau Andreea, care au profitat de faptul că şcolile au fost închise şi au venit la biserică pentru a aduce mulţumire lui Dumnezeu şi Sfântului lor ocrotitor pentru că au ajuns în această zi binecuvântată.

Osteneala lor nu a rămas fără rod, părintele oferindu-le la finalul slujbei celor sărbătoriţi dulciuri, alături de cuvinte de apreciere şi învăţătură.

Copiii evidenţiaţi la biserică au fost Râmbu Ioachim-Andrei, Chebac Andreea şi Şcoban Andrei-Cătălin.

Urăm pe această cale şi celorlalţi credincioşi care poartă numele Sfântului Andrei multă sănătate şi bucurii duhovniceşti alături de cei dragi!

Cu binecuvântări,