Sf. Spiridon ne intâmpină la intrarea în biserică!

Viața parohiei Noiembrie 25, 2012

De acum Sfântul Spiridon va binecuvânta pe toţi credincioşii care trec pragul bisericii noastre!

Mozaicul de la intrare este aproape finalizat şi toţi cei care păşesc cu evlavie în biserică intră sub mantia ocrotitoare a Sfântului Spiridon.

Aşa cum noi am vrea să ne viziteze cât mai des cei dragi şi Sfântul Spiridon doreşte să-şi vădă cât mai des prietenii în casa sa.

Pe 12 decembrie este ziua lui şi îi cheamă pe toţi la el. Te invită şi pe tine pentru că ar vrea să-i devii un prieten mai apropiat!

Mulţi dintre invitaţi vor veni încă din seara de 11 decembrie de la ora 16.00. Oare tu vei fi acolo?

Dacă nu ai să poţi ajunge seara nu-ţi fă probleme. Sfântul Spiridon te aşteaptă şi a doua zi,  în dimineaţa de 12 decembrie, de la ora 08.00.

E bine să nu întârzii pentru că de la ora 10.00 vine la Sfântul Spiridon un invitat de seamă: însuşi Iisus Hristos!

Vino să-l cunoşti mai bine pe Sfântul Spiridon, iar dacă îl vei îndrăgi poate o să deveniţi prieteni.

Iar după ce vă împrieteniţi poate o să-l vizitezi mai des, poate te vei sfătui cu el şi poate chiar te va ajuta în necazurile tale!

Hramul parohiei nostre este prilejul de a face o schimbare în bine în viaţa nostră şi de a începe sau continua urcuşul duhovnicesc!

Vă aşteptăm la Hramul bisericii din Movileni!