Nuntă de argint în parohia noastră

Viața parohiei Octombrie 12, 2012

Începutul lunii octombrie a reprezentat un mare prilej de bucurie pentru Adrian şi Lăcrămioara Chebac.

Ei şi-au aniversat Nunta de Argint - 25 de ani de când împreună alcătuiesc o frumoasă familie creştină.

Ziua de 03 octombrie 1987 va rămâne în memoria lor ca data în care şi-au jurat unul altuia în faţa lui Dumnezeu că se vor iubi, că se vor respecta şi că vor lupta pentru mântuirea lor.

Acum, după 25 de ani de vieţuire împreună, au venit la biserică pentru a-şi reînnoi jurămintele şi a mulţumi lui Dumnezeu pentru toate binefacerile primite în această perioadă.

S-au bucurat alături de ei rudele şi cunoscuţii, dar mai ales cele două flori sădite de dânşii - copii lor Andrei-Ionuţ şi Oana-Ştefana.

În cuvântul său preotul paroh a arătat că Adrian şi Lăcrămioara Chebac pot fi modele pentru celelalte familii din parohie şi acest exemplu trebuie să fie urmat şi de copiii lor, mai ales ca Andrei-Ionuţ se află la vârsta căsătoriei.

Le urăm şi pe această cale ca Dumnezeu să-i ocrotească, să-i ţină sănătoşi şi să aibă parte şi în următorii 25 de ani de multe împliniri şi bucurii duhovniceşti!