Sf. Maria a adus la biserică credincioşi care şi-au sărbătorit ziua onomastică prin rugăciune

Viața parohiei Septembrie 11, 2012

Sărbătoarea Naşterii Maicii Domnului a reprezentat un motiv binecuvântat pentru mai mulţi enoriaşi ai parohiei noastre să îşi înceapă sărbătorirea zilei onomastice la biserică prin rugăciune.

Credincioşi mai în vârstă, dar şi copii cu numele de Maria, Ana-Maria sau Marian au adus mulţumire lui Dumnezeu şi Maicii Domnului pentru că au ajuns în această zi binecuvântată.

Păstrând o tradiţie mai veche din parohia nostră, părintele a oferit la finalul slujbei celor sărbătoriţi daruri simbolice, alături de cuvinte de apreciere şi învăţătură.

Cei evidenţiaţi la biserică au fost femeile Ursu Maria, Grădinaru Maria, Dumitraş Maria, Pricop Maria, Constantin Maria, Adumitroaie Maria, Pricop Licuta Maria, şi copii Asoltanei Ana-Maria, Butnăraşu Ana-Maria şi Ursu Ionuţ-Marian.

Urăm pe această cale şi celorlalţi credincioşi care poartă numele Fecioarei Maria multă sănătate şi bucurii duhovniceşti alături de cei dragi!

Cu binecuvântări,