Cununie religioasă în parohia nostră

Viața parohiei August 26, 2012

Sâmbătă, 25 august 2012, în familia Constantin din Movileni a fost bucurie mare: mezinul familiei, Eugen-Leonard, s-a căsătorit. El şi-a întemeiat astfel o familie creştină, alături de soţia sa, Liliana Busuioc, din Larga-Jijia.

Cei doi miri au fost conduşi în faţa altarului de naşii lor Vasile şi Luminiţa Barbălată din Potângeni.

Apreciem faptul că tinerii noştri au ţinut să se căsătorească la biserica din satul natal, acolo unde au fost botezaţi, s-au spovedit de mici şi s-au împărtăşit şi unde vin cu dragoste ori de câte ori au ocazia.

Dumnezeu să dăruiască tinerilor miri viaţă îndelungată, cu multe împliniri, copii frumoşi, sănătate şi bucurii duhovniceşti alături de naşii, părinţii şi fraţii lor!